Oferta

Firma świadczy usługi:

 1. Podzlecenia składu dla wydawnictw, instytucji i firm wydawniczych
 2. Firma wykonuje skład graficzny i typograficzny publikacji folderowych, książkowych, naukowych. Możliwe są następujące opcje:
  • sam skład + naniesienie 2 korekt;
  • skład + korekta językowa w języku polskim + naniesienie 2 korekt
  • cały proces wydawniczy wraz z drukiem (ceny zależne od parametrów druku)
 3. Prace projektowe/akcydensowe
 4. Wykonujemy projekty druków akcydensowych i projektowych tj. ulotki, plakaty, pisma, zaproszenia, wizytówki.
 5. Wydanie publikacji z ISBN
 6. Jeżeli chcesz wydać swoją pracę zapraszam do kontaktu. Dystrybucja poprzez własną stronę internetową w zakładce księgarnia.

PROCES REALIZACJI ZAMÓWIENIA

 1. Dostarczenie materiałów
 2. Materiały elektroniczne prosimy wysyłać drogą mailową, na ftp bądź dropbox. Dostarczone materiały wraz z dyspozycją co do zakresu prac stanowią podstawę do wstępnej kalkulacji.

 3. Obróbka ilustracji
 4. Wykonujemy obróbkę techniczną ilustracji bitmapowych czy wektorowych, opracowujemy grafiki, przerysowujemy schematy. Robimy retusz zdjęć. Prosimy o dostarczanie grafiki na potrzeby druku w rozdzielczości nie mniejszej niż 300 dpi, w przypadku publikacji przeznaczonych tylko do internetu 150 dpi.

 5. Makieta typograficzna
 6. Wykonujemy makietę typograficzną na życzenie klienta na podstawie dostarczonego wzoru w pliku otwartym ID bądź pdf. Możemy także stworzyć makietę od podstaw . Opracowanie makiety jest usługą dodatkowo płatną.

 7. Łamanie
 8. Następuje według ustalonej makiety bądź omówionego i uzgodnionego wcześniej z klientem layoutu. Polega na układaniu w kolumny tekstu, ilustracji, tabel i innych elementów publikacji według zasad i norm składu i łamania.

 9. Korekty wydawnicze
 10. Oferujemy dwie korekty wydawnicze w pakiecie pełnym. Podstawę korekty najlepiej przesłać w pliku pdf bądź pocztą na adres firmy. Przy małej ilości poprawek korekta może być podyktowana przez telefon bądź przekazana droga mailową. Oznaczenie korekty na wydruku powinno być zgodne z zasadami i zaznaczone ogólnie przyjętymi znakami korektorskimi i adjustacyjnymi.

 11. Przygotowanie pliku do druku
 12. Po wprowadzeniu i zaakceptowaniu korekt wydawca decyduje o puszczeniu publikacji do druku. W tym celu wygenerowany zostaje plik z wszelkimi wymogami danej drukarni typu, spady, rozbarwienia, itp.

WYKORZYSTYWANE OPROGRAMOWANIE

Używamy najnowszego oprogramowania firmy Adobe CC.

 • Adobe InDesign CC
 • Adobe Illustrator CC
 • Adobe Photoshop CC
 • Adobe Acrobat XI
 • Adobe Acrobat Distiller XI
 • Microsoft Office 2007
 • Adobe Typekit
SPRZĘT TECHNICZNY
 • Komputery klasy PC
 • Tablet Wacom A5
 • Zewnętrzny serwer ftp

Nie możesz się nie komunikować.

Paul Watzlawick


O firme

Firma jako Eikon Studio rozpoczęła działalność w 2007 r. Trudniła się składem książek naukowych. Od 2015 r. rozszerzyła spektrum ofertowe na formę małego wydawnictwa z możliwością sprzedaży we własnej księgarni internetowej i zmieniła nazwę na Pracownia Wydawnicza EIKON.

Kontakt

Pracownia Wydawnicza EIKON
Dorota Dominiak

ul. Boczna 14, 97-200 Wąwał - siedziba
ul. Bema 12/12, 87-100 Toruń
NIP: 773 212 89 73
e-mail: eikon.dtp@gmail.com, info@eikonstudio.pl
tel. 664 046 857