Ebooki

Wydajemy w postaci epub.

Konwertujemy książki tradycyjne na formaty epub i mobi.

ZALETY PUBLIKACJI ELEKTRONICZNEJ
  • łatwo dostępna w internecie (dobrze ustawione metadane pozwalają namierzyć daną publikację poprzez przeglądarki internetowe) w związku z czym czytelnik szybciej dotrze do autora,
  • zdecydowanie mniejsze koszty produkcji ze względu na ominięcie kosztów druku,
  • można czytać na każdym urządzeniu, dzięki czemu swoją bibliotekę możesz zabrać gdzie chcesz wraz np. ze swoim czytnikiem bądź telefonem,
  • możliwość natychmiastowego nadawania poprawek i korekt,
  • lepsze warunki pozostawienia praw autorskich,
  • łatwiejsza dystrybucja poprzez wypromowanie strony www

w związku z tym:

wydaj swoją książkę w wersji elektronicznej. Druk możesz zrobić na życzenie. Nadajemy numery ISBN.

E-publikacje tworzymy na podstawie dostarczonych materiałów, tj. teksty, ilustracje, zdjęcia, filmy, pliki audio. Koszt wykonania ebooka uzależniony jest od wielkości publikacji oraz rodzajów i jakości plików źródłowych.

Ebook to elektroniczna forma publikacji. Zapisana może być w różnych formatach tj.: EPUB, MOBI, PDF czy SWF. Najpopularniejszą formą klasycznego ebooka jest format epub i mobi. Oba formaty są stworzone po to, by cała treść dopasowywała się do urządzenia, na którym jest czytana. Zbudowane są na bazie języka XML. Można powiedzieć, że jest to zbiór spakowanych stron internetowych wraz z linkami do grafiki i wszelkich innych plików włożonych do wnętrza ebooka. Najbardziej popularne media do odtwarzania obu formatów to komputery, laptopy, czytniki, tablety i smartfony. Główną cechą takiego pliku jest możliwość zmiany wielkości czcionki i brak stałych stron oraz layoutu. Tekst swobodnie przepływa w oknie danego wyświetlacza.

Przyszłościowo epuby będą plikami multimedialnymi, z filmami i rozwiniętą interaktywnością. Format mobi jest stworzony przez francuską firmę Mobipocket SA na czytniki Kindle, natomist EPUB stał się oficjalnym standardem International Digital Publishing Forum (IDPF) we wrześniu 2007 r., zastępując starszy standard Open eBook. Aby odtworzyć epub potrzebne jest nie tylko urządzneie, ale również aplikacja umożliwiająca otworzenie pliku. W każdej przeglądarce mamy taką wtyczkę. Dla przykładu dla Google Chrome jest to Readium, dla Firefoxa EPUBReader.

Format pdf i swf charakteryzuje się stałym layoutem. Najbardziej interaktywną formą publikacji jest swf, który lubi mieć ruszające się elementy, choć wielkość i layout pozostaje dość sztywny w układzie. Trzeba również dodać, że sam swf nie może być odbierany na urządzeniach przenośnych.

Przydatne linki

http://pl.wikipedia.org/wiki/EPUB

Co to jest EPUB?

http://www.epublikacje.edu.pl/p/epub.html

Jak otworzyć EPUB?

http://swiatczytnikow.pl

Informacje o czytnikach.

http://eksiazki.az.pl/ebooki-w-polsce-gdzie-je-znalezc

Gdzie znaleźć ebooki?

http://www.komputerswiat.pl/jak-to-dziala/2011/11/e-czytniki-i-e-booki-wszystko-co-musisz-o-nich-wiedziec.aspx

E-czytniki i e-booki, wszystko co musisz o nich wiedzieć.

http://eksiazki.az.pl/czytanie-ebookow-na-smartfonie-i-tablecie-porady-i-najlepsze-aplikacje

Czytanie e-booków na smartfonie i tablecie, najlepsze aplikacjie.

http://idpf.org

International Digital Publishing Forum

https://wolnelektury.pl

Wolne lektury!


Nie możesz się nie komunikować.

Paul Watzlawick


O firme

Firma jako Eikon Studio rozpoczęła działalność w 2007 r. Trudniła się składem książek naukowych. Od 2015 r. rozszerzyła spektrum ofertowe na formę małego wydawnictwa z możliwością sprzedaży we własnej księgarni internetowej i zmieniła nazwę na Pracownia Wydawnicza EIKON.

Kontakt

Pracownia Wydawnicza EIKON
Dorota Dominiak

ul. Boczna 14, 97-200 Wąwał - siedziba
ul. Bema 12/12, 87-100 Toruń
NIP: 773 212 89 73
e-mail: eikon.dtp@gmail.com, info@eikonstudio.pl
tel. 664 046 857

Copyright © Pracownia Wydawnicza EIKON. All rights reserved.